AMATININKAI BUS SKATINAMI VERSLAUTI

AMATININKAI BUS SKATINAMI VERSLAUTI

Kaip talentą, amatą, o gal tiesiog pomėgį paversti pragyvenimo šaltiniu? Nuo ko pradėti kurti verslą, kokių priemonių imtis norint jį sėkmingai vystyti, kokie įgūdžiai ir žinios reikalingi ieškant naujų rinkų, partnerių ar investuotojų – viso to amatininkai, menininkai galės išmokti jau netrukus, verslumo mokymų metu, kuriuos organizuos Panevėžio verslo konsultacinis centras, įgyvendindamas projektą „Užimtumas ir verslumas be sienų“.

Besikeičiantis gyvenimo ritmas, aplinka, sąlygos – pakankamai svarbi priežastis pasidomėti, kokios priemonės paskatintų  vietos amatininkų verslumą. Siekiant atidžiau pažvelgti į susiklosčiusią situaciją VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras” kartu su VšĮ „Anykščių menų inkubatorius – menų studija“ ir Dobelės suaugusiųjų švietimo ir verslo paramos centru 2017 m. balandžio 1 d. – 2019 m. kovo 31 d. įgyvendina projektą „Užimtumas ir verslumas be sienų“ (Employment and Entrepreneurship without Borders (BEE)” LLI-138, finansuojamą 2014-2020 m. Interreg V-A Latvija-Lietuva programos lėšomis. Projekto vertė 336 648,66 Eur, iš jų 286 151,36 Eur finansuoja Europos regioninės plėtros fondas.

Projekto tikslas – sukurti ilgalaikes galimybes Latvijos – Lietuvos pasienio regiono amatininkams, užsiimantiems tekstilės, stiklo, medžio, keramikos ir popieriaus dirbinių gamybos amatais, susikurti nuolatinę darbo vietą plečiant ir tobulinant verslo aplinką Lietuvos ir Latvijos pasienio regione. Tokiu būdu menininkai bus remiami ir skatinami realizuoti naujausias verslo idėjas. Taip pat bus siekiama įveikti du didžiausius iššūkius, su kuriais dažniausiai susiduria meno žmonės, tai – konkurencingo produkto plėtojimas ir naujų rinkų produkcijai paieška.

Projekto veiklomis planuojama sukurti internetinę svetainę, skirtą potencialių amatininkų gaminių viešinimui ir pardavimų skatinimui, menininkams aktualios informacijos dalinimuisi. Jau sausio mėn. startuos specialiai amatininkams pritaikyti teoriniai mokymai, kuriuos ves aukštos kvalifikacijos specialistai iš Lietuvos ir Latvijos, taip pat bus organizuojami praktiniai kūrybiniai užsiėmimai, kurių metu amatininkams bendradarbiaujant su specialistais bus suteiktos galimybės kurti naujus gaminius.

Planuojama, kad projekto veiklose sudalyvaus apie aštuoniasdešimt amatininkų, kurių daugiau nei pusė išvystys naujas verslo idėjas ir produktus bei sukurs bendrus verslus, todėl galės visiškai sėkmingai realizuoti veiklos užmojus Latvijoje ir Lietuvoje. Verslo ir meno žmonėms šis projektas suteiks daugiau galimybių realizuoti savo gebėjimus, organizuojamos veiklos akivaizdžiai skatins potencialių verslininkų – amatininkų kūrybiškumą, naujų produktų sukūrimą ar jau sukurtų gaminių tobulinimą.

Daugiau informacijos apie planuojamus verslumo mokymus bei kitas projekto veiklas suteiks projekto koordinatorė Akvilė Žiaunienė (mob. tel. 869876696, el. p. akvile@pvkc.lt), platesnės informacijos apie projektą ir programą ieškokite: www.pvkc.lt; www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT.

Projektas „Užimtumas ir verslumas be sienų“ finansuojamas pagal Interreg V-A Latvija-Lietuva programą 2014-2020. Ši Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi, padėti jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti bendradarbiaujančių šalių vietovėse bei sukurti ilgalaikę perspektyvą sėkmingai bendradarbiauti su įvairių užsienio šalių partneriais.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako VšĮ “Panevėžio verslo konsultacinis centras”. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

pornotettone pornpapa