Projekto iniciatyvinė grupė susitiko Latvijoje

Projekto “Amatas kaip vaistas nuo atskirties” iniciatyvinė grupė, kurią sudaro projekto komanda iš Lietuvos bei Latvijos ir suinteresuoti atstovai iš vietos savivaldų šių metų gegužės 11 d. susitiko Duobelėje (Latvija). Susitikimo metu buvo pristatyti projekto įgyvendinimo metu pasiekti rezultatai, išūkiai, galimybės ir aptartos perspektyvos tolimesnei veiklai.
Ačiū mūsų partneriui Duobelės suaugusiųjų mokymo ir verslo paramos centrui už priėmimą.
Projekto “Amatas kaip vaistas nuo atskirties” rezultatai pristatyti baigiamojoje konferencijoje

Šių metų balandžio 28 d. Anykščiuose vyko projekto “Amatas kaip vaistas nuo atskirties” baigiamoji konferencija, į kurią atvyko visa projekto komanda, ekspertai, mentoriai, dalyviai ir kiti projekto rezultatais suinteresuoti asmenys iš Lietuvos bei Latvijos.
Konferencijos metu buvo pristatytas projekto įgyvendinimo metu sudarytas leidinys “Motyvuotas kurti. Metodinis vadovas mentoriams, kaip dirbti su atskirtį patiriančiomis bendruomenėmis”. Visi norintieji šį leidinį galėjo gauti su jo sudarytojų – projekto eksperčių – Linos Bagdonavičienės, Jūratės Griciūtės ir Ditos Leinertės autografais.
Renginyje pristatyti projekto rezultatai – atskirtį patiriančių bendruomenių atstovų amatininkystės gaminiai, kuriuos, kartu su projekto mentoriais, pagamino kūrybinių dirbtuvių metu. Taip pat projekto dalyviai pasidalino savo patirtimis, ir įspūdžiais, kuriuos jiems atnešė dalyvavimas projekto veiklose.
Didžiulį įspūdį paliko Šarūno Savicko, kūrybininkų bendruomenės “Miško uostas” Švenčionėliuose įkūrėjo, pranešimas apie tai, kaip kūrė ir gausino bendruomenę mažame miestelyje.
Veiklos organizuojamos įgyvendinant projektą „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ (Med-Craft, Nr. LLI-532).
Projektą finansuoja Europos Sąjunga.
2014 – 2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.
Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:
Projekto koordinatorė Agnė Karklinienė (pvkcprojektai@pvkc.lt, 370 618 14252)
Informacija apie programą: www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT
Panevėžiečiai įkvėpimo sėmėsi Anykščiuose
Projekto “Verslo dirbtuvės” dalyviai 2022 m. balandžio 26-27 d. ir gegužės 3-4 d. aktyviai leido laiką Anykščių menų inkubatoriuje, kur vyko praktiniai užsiėmimai – dirbtuvės. Dviejų dienų renginiuose tikslinės grupės dalyviai išklausė pranešimus apie tai, kas slepiasi už menų inkubatoriaus sienų, kas auginama Šiaulių verslo inkubatoriuje, sužinojo, ar inkubatoriui būtinos sienos, susipažino su Anykščių menų inkubatoriaus rezidentais ir jų veikla. Taip pat vyko kūrybiškumo užsiėmimai, fotografijos, popieriaus gamybos dirbtuvės, pakuotės gaminimo rankomis bei lazeriu užsiėmimai. Dalyviai turėjo galimybę išklausyti nuotolinį interaktyvų pranešimą “Inovacijos versle” bei aplankyti inkubatorių “išaugusią” rezidentę, jos naujoje erdvėje.
Dalyviai liko patenkinti išvyka, kurioje galėjo pasijusti inkubatoriaus nariais. Aplinka, veiklos, žmonės juos įkvėpė kūrybiškumo ir motyvavo ieškoti naujų veiklų.
Keletas dalyvių atsiliepimų:
“Didžiausią įspūdį paliko supažindinimas su verslais, ypač antrinis popieriaus panaudojimas, dėžučių gamyba, ten (aut. – Anykščių menų inkubatoriuje) dirbančių žmonių ir organizatorių nuoširdumas.”
“Po šių mokymų aš jaučiu, kad galbūt atidarysiu mažą maisto gaminimo cechelį, nes gavau daug informacijos, kaip tai daryti, kur kreiptis ir ko tikėtis.”
“Labai patiko išvyka į Anykščius. Nuostabi aplinka, įdomūs žmonės. Sužinojau daug apie kūrybą, pirmą kartą mėginau pasidaryti popierių. Dėžutės, pasirodo, atskiras mokslas… Iš viso, Anykščių menų inkubatorius ir žmonės jame unikalus reiškinys. Labai gera mokomoji programa ir organizavimas. Nuostabi vadovė.”
“Didžiausią įspūdį paliko praktiniai mokymai: dėžučių ir popieriaus gamyba. Smagu buvo aplankyti rezidentus jų dirbtuvėse. Matyti kaip gaminama yra viena, o ką pats savo rankomis padarai su rezidentų – mokytojų pagalba, visai kita…”
Daugiau apie projektą: http://pvkc.lt/vykstantys/
Projektą įgyvendina VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“.

Projekto partneris VšĮ „Visapusiško lavinimo centras“.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.
