Panevėžyje vyko projekto “Žalioji žemdirbystė abipus sienų” tarpvalstybinis renginys

Panevėžyje vyko projekto “Žalioji žemdirbystė abipus sienų” tarpvalstybinis renginys

Rugsėjo 25-26 d. Panevėžyje vyko tarpvalstybinis projekto „Žalioji žemdirbystė abipus sienų“ dviejų dienų renginys. Pirmąją renginio dieną projekto dalyviai aktyviai leido laiką parodoje „Expo Aukštaitija 2020“, o antroji diena buvo skirta mokomiesiems vizitams į Panevėžio apskrities ūkius.

Šis dviejų dienų tarpvalstybinis renginys vyko kiek kitokiu formatu, nei buvo planuota iš pradžių. Dalyviai iš Latvijos ir Baltarusijos savo gėrybes ar informacinius paruoštukus buvo atsiuntę ir patikėję pristatyti mums. Demonstravome kaimyninių šalių dalyvių produkciją gyvai, skelbėme dideliame TV ekrane, dalijome lankstinukus, pasakojome… Daugiausia dėmesio sulaukė latvių „Wrap it“ – vašku dengtos drobelės maistui įvynioti. Lietuviai savo ruožtu pristatė tai, ką turi geriausio – arbatžoles, medų, naminę duoną, vaisių pastiles…  sraiges!

Antrosios renginio dienos mokomuosius vizitus pradėjome Janinos sraigių ūkyje, Panevėžio rajone, Trakiškyje. Čia mus pasitiko būrys šliaužiojančių gyvūnėlių. Ačiū Janinai Krikštaponienei už šią neįprastą patirtį!

Savo kelionę tęsėme Ilzenbergo dvaro ūkyje, Rokiškio rajone. Apie šį ūkį, kaip anksčiau oficialiai propagavusį biodinaminį ūkininkavimą, dalyviai jau buvo girdėję teorinių mokymų metu, todėl rūpėjo pamatyti gyvai. Čia ir pietavome, ir degustavome dvaro ūkyje natūraliai išaugintą, pagamintą produkciją.

Dieną užbaigėme rudenėjančiame, ramybe dvelkiančiame Levandų ūkyje, Biržų raj. Ačiū ūkio šeimininkams už šiltą priėmimą, naudingas žinias, kvapnią arbatą…

Projekto dalyviams iš Latvijos bei Baltarusijos jau ruošiame vaizdo reportažus iš parodos bei mokomųjų vizitų į ūkius.

 

Daugiau informacijos apie projektą: www.pvkc.lt, Facebook paskyroje „VšĮ Panevėžio verslo konsultacinis centras“, el. paštu pvkcprojektai@pvkc.lt ir telefonu +370 618 14252.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Informacija apie programą: http://eni-cbc.eu/llb. Projekto biudžetas – 331625,68 Eur, ES finansavimas sudaro 298463,11 Eur.

Už šio pranešimo turinį atsako VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

pornotettone pornpapa