Projekto “Amatas kaip vaistas nuo atskirties” dalyviai susipažino su Žemaitijos krašto amatais ir bendruomenėmis

Projekto “Amatas kaip vaistas nuo atskirties” veiklas papildė dviejų dienų trukmės pažintinė, edukacinė patirties mainų išvyka į Žemaitiją, kuri vyko 2022 m. balandžio 21-22 dienomis. Jos metu tikslinės grupės atstovai bei mentoriai lankėsi Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, susipažino su ten vykdomomis molio žiedimo, lipdymo, medžio drožybos, audimo, vilnos vėlimo, vytelių pynimo ir kitų tradicinių Lietuvos amatų edukacijomis, edukacijų erdvėmis, amatininkystės gaminiais, pažino Kuršėnų bendruomenę. Šią pažintį vainikavo Kuršėnų pasididžiavimo – Kuršėnų vyniotinio istorija bei degustacija.

Kelionė tęsėsi Papilėje ir Viekšniuose, kur vietos gidai supažindino su tų kraštų bendruomenių ypatumais, amatais, džiaugsmais ir rūpesčiais.

Antroji išvykos diena prasidėjo Sedoje. Vietinė gidė atskleidė, kuo gyvena Sedos bendruomenė, kad jurginas yra tapęs miestelio simboliu. Sedos amatų centre projekto dalyviams buvo pravestos edukacijos, susijusios su vietos amatais ir supažinta su Kasdienybės meno galerijos veikla, vietos kūrėjais ir jų gaminiais. Apsilankymas Sedoje buvo užbaigtas tautinio paveldo produkto – pusmarškonės košės ir desertų degustacija.

Toliau kelionė tęsėsi susipažįstant su Mosėdžio bendruomene. Šioje “Akmenų sostinėje” neseniai duris atvėrė vienintelis toks Lietuvoje privatus Kuršių istorijos muziejus. Šio muziejaus sumanytojai, gyvosios istorijos asociacijos “Pilsota” nariai, susibūrę į kuršių genties rekonstrukcijos, amatų ir karybos klubą.

Išvykos programa užbaigta vėlyvais pietumis kaimo bendruomenėje “Šauklių virtuvė”.

Grįžtant namo buvo aptarti kelionės metu patirti įspūdžiai. Dalyvių galvose sukosi mintys ir idėjos, ką būtų galima pritaikyti savo bendruomenėse, kas panašaus jau vyksta, kokį žiedą būtų galima pristatyti kaip savo bendruomenės veidą.

DAUGIAU APIE PROJEKTĄ ČIA>>

Veiklos organizuojamos įgyvendinant projektą „Amatas kaip vaistas nuo atskirties“ (Med-Craft, Nr. LLI-532).

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

2014 – 2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti.

Kontaktinis asmuo projekto įgyvendinimo klausimais:

Projekto koordinatorė Agnė Karklinienė (pvkcprojektai@pvkc.lt, 370 618 14252)

Informacija apie programą: www.latlit.eu; www.europa.eu; #LATLIT

pornotettone pornpapa